img003.jpg

Laktatory szpitalne

CZYM RÓŻNI SIĘ LAKTATOR SZPITALNY OD MODELU OSOBISTEGO?

Aby z laktatora mogło bezpiecznie korzystać wiele różnych mam, powinien on posiadać cechę, którą nazywamy „separacją mediów”. Gdy elementy laktatora, które mają kontakt z pokarmem i piersią są odizolowane od wewnętrznych, mechanicznych części urządzenia, zapewniony jest odpowiedni standard higieny, wtedy każda mama, która otrzyma od personelu sterylne akcesoria osobiste, może bezpiecznie z niego korzystać. Profesjonalne laktatory szpitalne dodatkowo odwzorowują rytm ssania dziecka, mają płynną regulację siły ssania i przystosowane są do pracy ciągłej. Takie laktatory można również wypożyczyć w specjalnych wypożyczalniach dokupując do nich akcesoria osobiste. Ma to uzasadnienie, gdy kobieta rodzi w szpitalu, w którym takiego laktatora nie ma, lub w sytuacji, gdy problem laktacyjny wymaga regularnej stymulacji laktacji przez okres około 1,5 miesiąca.

lactina-electric-plus

Lactina Electric Plus

Profesjonalny, elektryczny laktator do użytku szpitalnego i domowego (dostępny poprzez system wypożyczalni). Posiada separację mediów i możliwość pracy ciągłej. Odwzorowuje tylko ssanie właściwe (wolne i głębokie) i posiada regulację siły ssania. Współpracuje ze wszystkimi laktatorami ręcznymi firmy Medela.
Jeżeli posiadasz Mini Lactaset Base lub Harmony powinnaś dokupić odpowiednie elementy, służące do podłączenia się do Lactiny. Lactaset jest w pełni dostosowany do współpracy z modułem.

 symphony

Symphony

Nowoczesny, profesjonalny, 2-fazowy, elektryczny laktator do użytku szpitalnego i domowego (dostępny poprzez system wypożyczalni). Posiada separację mediów i możliwość pracy ciągłej. Odwzorowuje zarówno ssanie właściwe (wolne i głębokie), jak i ssanie wstępne, przyspieszające wypływ pokarmu (szybkie i płytkie). W obydwu wypadkach istnieje możliwość regulacji siły ssania. Wielorazową końcówkę konieczną do obsługi tego laktatora można, po dokupieniu odpowiednich części, rozbudować do wersji Mini Lactaset lub Mini Electric.

Praca laktatora Symphony programowana jest specjalną kartą chipową, która umożliwia użytkownikowi korzystanie z dwóch programów pracy:

  • STANDARD 2.0 program odwzorowujący ssanie dziecka zdrowego, urodzonego o czasie w 2-fazowym rytmie (faza wywołania wypływu pokarmu i faza odciągania właściwego).
  • TRUDNY POCZĄTEK PREEMIE+ program przeznaczony dla mam wcześniaków, które bezpośrednio po urodzeniu pozostają w separacji od dziecka.

Z laktatorów Lactina i Symphony można korzystać używając akcesoriów wielorazowych, jak i jednorazowych. Na terenie szpitala powinny być dostarczone mamie w wersji sterylnej lub mikrobiologicznie czystej. Pomiędzy kolejnymi odciąganiami (jeśli używa ich ta sama mama), akcesoria powinny być dokładnie myte, płukane, dezynfekowane i suszone (np. przy użyciu torebek Quick Clean).

Zestawy osobiste, jednodniowe w wersji „READY TO USE”

Przeznaczone są do użytkowania tylko i wyłącznie przez jedną mamą, ponieważ nie nadają się do sterylizacji. Z zestawów do ograniczonej liczby użyć można korzystać ośmiokrotnie lub nie dłużej niż w ciągu 24 godzin. Po takim czasie lub po takiej liczbie użyć końcówka powinna trafić do kosza.

Zestawy jednodniowe dostępne są w następujących wersjach:

  • Zestaw One-Day-Set do Lactiny do wyboru rozmiar lejka: 24 mm, 27 mm, 30 mm.
  • Zestaw One-Day-Set z membraną do Symphony do wyboru rozmiar lejka: 24 mm, 27 mm, 30 mm.

Dobór odpowiedniego rozmiaru lejka powinien być dokonywany indywidualnie, na potrzeby każdej mamy. Dzięki temu odciąganie będzie skuteczne i bardziej komfortowe.

Wszystkie pacjentki powinny mieć dostęp do butelek jednorazowego użytku, tak aby każda porcja odciąganego mleka dla dziecka (zwłaszcza chorego lub przedwcześnie urodzonego) była zbierana do czystych mikrobiologicznie butelek.