img005.jpg

Laktatory elektryczne

KIEDY NAJROZSĄDNIEJ JEST WYBRAĆ LAKTATOR ELEKTRYCZNY?

  • Gdy jesteś w ciąży i chcesz karmić dziecko wyłącznie piersią co najmniej 6 miesięcy, ale przewidujesz konieczność szybkiego powrotu do pracy.
  • Jeżeli pojawił się problem laktacyjny i potrzebujesz regularnego odciągania pokarmu przez dłuższy czas.
  • Gdy prowadzisz aktywny tryb życia, jesteś studentką lub przewidujesz częste pozostawianie dziecka pod opieką osób trzecich.

Wszystkie elektryczne lub bateryjno-sieciowe laktatory Medela umożliwiają utrzymanie laktacji nawet w pełnej separacji od dziecka.Technologia ich wytwarzania została oparta na rzetelnych badaniach naukowych, przeprowadzonych w niezależnych ośrodkach medycznych. dzięki temu mogły powstać najbardziej fizjologiczne laktatory. Ich skuteczność została potwierdzona przez miliony matek nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
Żeby odciąganie pokarmu było skuteczne powinno być prowadzone w strefie „maksymalnego komfortu” (mama rozpoczyna odciąganie przy ustawieniu podciśnienia na minimum, a następnie zwiększa je do najwyższej wartości, którą jeszcze uznaje za komfortową). Postępować tak należy za każdym razem, gdyż wraz ze stosowaniem laktatora zmienia się u mamy próg wrażliwości dotykowej i poziomy podciśnienia mogą być zwiększane. Korzystanie ze zbyt małego podciśnienia sprawi, że ilość odciąganego pokarmu będzie mniejsza. Stosowanie podciśnienia, które dla mamy jest nieprzyjemne, a wręcz bolesne również może być przyczyną obniżenia ilości wytwarzanego pokarmu.

mini-electric

Mini Electric

Osobisty, w pełni automatyczny odciągacz bateryjno - sieciowy. Odwzorowuje ssanie właściwe (wolne i głębokie), posiada regulację siły ssania. Można go używać po podłączeniu do sieci, lub przy użyciu 2 baterii typu AA. Idealny do odciągania pokarmu w domu i w podróży.

swing

Swing

Rewelacyjny 2-fazowy, osobisty laktator elektryczny, z regulacją siły ssania.Idealnie odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. Sposób pracy został oparty na rzetelnych badaniach medycznych. Po włączeniu ssie szybko i płytko (faza pobudzenia wypływu pokarmu) następnie (gdy pokarm zaczyna płynąć) po wciśnięciu odpowiedniego przycisku lub samoistnie po 2 minutach przechodzi w tryb ssania wolnego i głębokiego (odwzorowuje fazę ssania właściwego). Można go używać po podłączeniu do sieci lub przy użyciu 4 baterii alkalicznych typu AA.

swing-maxi

Swing Maxi

Najnowszy model 2-fazowego laktatora osobistego, z możliwością odciągania pokarmu z obu piersi jednocześnie, co zwiększa ilość odciągniętego mleka średnio o 18%. Wydajność takiego sposobu podwójnego odciąganiazostała udowodniona badaniami naukowymi. W laktatorze tym zachowane są wszystkie zalety Swinga, czyli odwzorowanie naturalnego rytmu ssania dziecka, praca w trybie 2-fazowym oraz regulacja siły ssania. Dodatkowa nowość! - separacja mediów, pomiędzy lejkiem, a drenem, co dodatkowo zabezpiecza silniczek Swinga Maxi przed przedostaniem się mleka do środka modułu.

freestyle

Freestyle

Najnowocześniejszy 2-fazowy laktator osobisty, z cyfrowym wyświetlaczem i pamięcią ustawień. Umożliwia swobodne przechodzenie pomiędzy wcześniej zaprogramowanymi fazami odciągania pokarmu. Korzystając ze specjalnie zaprojektowanego gorsetu Easy Expression laktator można przymocować do piersi tak, by odciągająca pokarm mama miała obie ręce swobodne. W zestawie komplet do przechowywania i transportu odciągniętego pokarmu.

easy-expression

Gorset Easy Expression

Dzięki gorsetowi Easy Expression podczas odciągania pokarmu ręce są wolne i można wykonywać inne czynności, np. czytać lub korzystać z Internetu. Idealne uzupełnienie elektrycznego podwójnego odciągacza pokarmu Swing Maxi lub Freestyle firmy Medela. Zamek błyskawiczny umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie gorsetu Easy Expression, bezpośrednio na ciało lub na specjalny biustonosz do kamienia. Podczas noszenia gorset powinien być dopasowany do ciała. Wykonany jest z miękkiej mieszanki bawełny i elastanu, dlatego jest bardzo elastyczny i przyjemny w dotyku. Dostępny w rozmiarach S-XL, kolor biały. Odpowiedni rozmiar można określić przy pomocy kalkulatora ustalającego rozmiary biustonoszy www.medela.pl

WAŻNE DLA POPRAWNEGO DZIAŁANIA LAKTATORA

Niezwykle istotna dla poprawnego działania laktatora jest dbałość o stan i higienę zaworka i membranki. Ze względu na często powtarzające się sytuacje zagubienia lub uszkodzenia tych części zapasowych, firma Medela postanowiła wprowadzić na rynek bardzo atrakcyjny cenowo zestaw, w skład którego wchodzi zaworek i dwie membranki. Poniżej przypominamy zasady, których przestrzeganie pozwoli długo i bezproblemowo korzystać z laktatorów marki Medela.

Pamiętaj!

  • Po każdym użyciu odciągacza należy rozmontować wszystkie części wykonane z tworzywa (szczególnie należy pamiętać o zdjęciu membranki z zaworka), a następnie dokładnie umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, kilkukrotnie wypłukać w bieżącej czystej wodzie, a potem rozłożone wysuszyć.
  • Jeżeli części te nie zostaną dokładnie odtłuszczone, pozostający tłuszcz stanie się pożywką dla bakterii, a powiększająca się z dnia na dzień warstewka brudu spowoduje mniejszą efektywność odciągacza, a nawet całkowicie uniemożliwi korzystanie z niego lub go uszkodzi.
  • Jeżeli w czasie odciągania pokarmu mleko w butelce się pieni oznacza to, że zaworek i/lub membranka są zanieczyszczone lub uszkodzone.
  • Użytkowanie laktatora z zanieczyszczonym lub uszkodzonym zaworkiem i/lub membranką skutkuje obniżeniem efektywności odciągacza i może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia.