img005.jpg

Transport i dezynfekcja

pojemnik_na_siare

Jednorazowy zbiorniczek na siarę

Szczególnie w pierwszych dniach istotne jest odpowiednie zmotywowanie mamy i unikanie sytuacji stresowych. Niewątpliwie do takich sytuacji należy zaliczyć pierwsze odciągania pokarmu kiedy to pomimo kilkunastu minutowej pracy laktatora uzyskujemy tylko kilka kropel pokarmu. Ta niewielka ilość pokarmu zupełnie inaczej wyglądać będzie w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniczku, ponadto jego wklęsłe dno ułatwi pobranie tego pokarmu na przykład strzykawką. Zbiorniczek ma pojemność 35 ml.

torebki_do_przechowywania_pokarmu

Jednorazowe Torebki do przechowywania pokarmu w lodówce lub zamrażarce

W opakowaniu znajduje się 20 szt. torebek (o pojemności 150 ml) na pokarm kobiecy. Dzięki specjalnemu kształtowi, można je w sposób higieniczny nałożyć bezpośrednio na odciągacz, a po odciągnięciu pokarmu szybko i szczelnie zamknąć. Po rozmrożeniu natomiast można łatwo przelać mleko do kubeczka, lub pojemniczka z którego będzie karmione dziecko. Torebki nie stosujemy nigdy więcej niż jeden raz dlatego należy bezwzględnie je wybrać, gdy zamrażamy pokarm dla wcześniaka lub dziecka chorego. Torebki nie zawierają szkodliwego Bisfenolu A.

city_style

Torebka City Style

Elegancka torebka z chłodziarką termoizolacyjną umożliwiająca praktyczne i eleganckie transportowanie laktatora razem z odciągniętym pokarmem. W skład chłodziarki wchodzi wkład chłodzący i dwie butelki z kolorowym nadrukiem o pojemności 150 ml.

torba_chlodzaca

Chłodziarka do transportu pokarmu

Dla mam, które nie chcą kupować nowej torebki firma Medela oferuje samą chłodziarkę z wkładem i dwoma butelkami o pojemności 150 ml jako opcję.

torebki_do_dezynfekcji

Torebki do dezynfekcji mikrofalowej

Stosunkowo prosty, szybki, bezpieczny i tani sposób wyparzenia akcesoriów, które miały kontakt z pokarmem. Torebki do dezynfekcji umożliwiają nam uzyskanie i nie przekraczanie temperatury 100 C°. Z jednej torebki można korzystać dwudziestokrotnie. Jeżeli dziecko urodzi się o czasie i jest zdrowe, częste wyparzania akcesoriów zaleca się tylko w pierwszych tygodniach życia dziecka. Zawsze bardzo istotne pozostaje dokładne mycie w wodzie z detergentem, płukanie i suszenie elementów, które miały kontakt z pokarmem. Dzieci urodzone przedwcześnie lub chore mogą wymagać wyparzania zastosowanego przed każdym odciąganiem pokarmu.